İnci Su Hakkında

Boğaz Turuİstanbul’un en güzel mekanı Boğaziçi’nde Tekne Turu keyfi insana en keyif veren ve dinlendiren bir etkinlik . Boğaz turu keyfine misafirlerimizi aldığımız noktadan başlar.

Bu noktalar Boğaziçi’nde kalan, Haydarpaşa, Kabataş veya Beşiktaş Beylerbeyi, Üsküdar ,Bebek, İstinye,Beykoz’da bulunan Ücretli veya ücretsiz iskelelerdir. Yol farkı ücreti alınarak Bostancı Maltepe, Ataköy veya Beykoz gibi Boğaz dışı iskelelerden misafirler alınabilmektedir. Tekne turumuzda her  iki yakayı kıyıya yakın bir şekilde geçerek görme imkanını buluruz. Genellikle Beykoz kıyılarına kadar gidilir.

Bu esnada misafirler Dolmabahçe Çırağan sarayı, Kızkulesi, Beylerbeyi sarayı, Rumeli ve Anadolu hisarı, Topkapı sarayı, gibi İstanbul’a anlam veren tarihi yapılar ile Ortaköy camii, Beylerbeyi camii, Ayasofya, Yeni camii, Kuşkonmaz camii gibi birbirinden eşsiz güzellikteki camilerin yanında Osmanlı Devletinden kalan yalıların ihtişamını da seyretme imkanı bulur. Güneşin batışı Haydarpaşa ve Beylerbeyinden mükemmel izlenir. Gündüz yada gece fark etmez, Boğaz her zaman muhteşemdir.