Sıkça Sorulan Sorular

Birbirinden güzel ve özel davete 17 yıldır imza atıyoruz. Sayısız düğün, davet,nişan, gezi organize ettik. Her birini titizlikle hazırladık. Her birinden övgüler dolu teşekkür aldık. Çok şükür.

Hayır. Firmamızın İsmi “ İncisu Turizm Organizasyon Restoran İşletnesi Ticaret Limited Şirketi” dir. Kadıköy Vergi Dairesine bağlı ticari bir kuruluşuz., İncisu yatının da yasal sahibi olan firmayız.

Genellikle turlar fiyatlara dahil olarak 3 veya 4 saat sürmektedir. Ancak ücreti karşılığında tur süresini dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz.

Misafirleri aldığımız yere göre rotamız değişmekle beraber; genellikle Kabataş Beykoz arasında kalan boğaz hattında tekne turumuzu yapıyoruz. Boğaz turu esnasında misafirler her iki yakayı da yakından görebilmektedir. Görülen yerler arasında Dolmabahçe sarayı, Çırağan sarayı, Kızkulesi, Beylerbeyi sarayı, Beylerbeyi camii, Ortaköy sarayı, Mecidiye camii (Ortaköy camii), Kuleli Askeri Lisesi, Four seasons Oteli, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, 1ve 2. Köprüler, birbirinden güzel boğaz yalıları ve Camiler vardır.

İncisu Yatımızın taşıma kapasitesi ruhsatlı olarak 538 kişidir. Alt salon 300 kişi dikdörtgen masa düzeni ile, 210 kişi yuvarlak masa düzeni ile almaktadır. Terasımızın kokteyl alanı 350 kişi, alt salon kokteyl alanı azami 400 kişidir.

Elbette. Düğün, nişan veya şirket moral gecelerinde veya diğer organizasyonlarda alt veya terasta konumlanacak şekilde canlı müzik getirebilir veya firmamızdan da talep edebilirsiniz. Canlı müzik için ekipmanı da getirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz ücretli ekipman konusunda firmamızda yardımcı olacaktır. ANCAK BOĞAZDA YÜKSEK SESLE MÜZİK YAPMAK YASAK OLDUĞUNDAN GETİRİLECEK EKİBİN BU KURULA UYMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ DURUMDA YÜKSEK ORANDA PARA CEZASI KESİLMEKTEDİR. BU CEZA DAVET SAHİBİNE VEYA MÜZİK GRUBUNA AİT OLMAKTADIR.

Süslemelerle ilgili daha detaylı bilgi almak için Süsleme Alternatifleri Sayfamıza göz atabilirsiniz.

Dilerseniz istediğiniz yerden pastanızı temin edebilirsiniz veya ücreti karşılığında firmamızın aracılığı ile temin edebilirsiniz. Firmamız pasta sunumunu genellikle maket pasta yanında dilimli pasta olarak servis etmektedir. Pasta temininde deneyimli pastane ile çalışmaktayız ve pastamız beğeni ile tüketilmektedir.

Telaşlanmayın! Tur esnasında, misafirlerimizden biri rahatsızlanması veya acil olarak tekneden ayrılması gerekmesi durumunda , boğaz hattında acil durumlarda kullandığımız bir çok yanaşma yeri mevcuttur. Buralardan birinde indirme imkanımız olmaktadır. Bu yerleri misafir indirme bindirmede kullanmamaktayız. Katılımcının rahatsızlanması durumunda teknede gerekli tedbiri aldıktan sonra en yakın yerde 112 sağlık görevlileri ile buluşturabilmekteyiz.

Düğün, Nişan veya sünnet düğünlerinde size eşlik eden sözleşmeli fotoğrafçımız bulunmaktadır.

Nikahın Teknede kıyılmak istenmesi durumunda; ilgili nikah dairesinden talebinizi belirterek başvuruda bulunuyorsunuz. Nikah sarayına bu konu için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri misafirimiz kendisi yapmaktadır. Genellikle teknede nikah kıyma için Boğaz hattında bulunan Belediyelerden talep etmeniz gerekmektedir. Ya da ricanızı kırmayacak bir belediyeden temin etmeniz gerekmektedir. Boğaza uzak belediyelerden nikah memuru gelmemektedir. Nikah memuru nikahı kıydıktan sonra teknemizden bindiği iskeleden inmek suretiyle ayrılır.

Kişi sayınıza göre hafta sonu veya hafta içi tekne ayarlaması yapabiliyoruz. Dilerseniz 10 kişi ile motor yatımızla, dilerseniz 300 kişi ile İncisu yatımızda turunuzu yapabilirsiniz. İncisu’da hafta sonu cuma, cumartesi ve pazar akşamları en az 100 kişilik çoğunluk aranmaktadır. Hafta içi için sayı sınırlamamız bulunmamaktadır.